Při práci s dětmi preferujeme individuální přístup. Ten zajišťujeme maximálním počtem 6 dětí na jednu pracovnici.

Při výběru pracovnic nevybíráme pouze „očima“ (doloženým vzděláním), ale spíše srdcem, tedy hodnocením celkové osobnosti. Rozhodující je pro nás, jak na potenciální pracovnici reagují děti.

Naše pracovnice splňují vzdělání stanovené zákonem, dále je nad tento stanovený rámec vzděláváme v Montessori pedagogice.

Představujeme Vám náš tým

Lucie Nowoczková - chůva

Vzdělání: Gymnázium a Obchodní akademie, Orlová, p.o. Kurzy: Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky Telefon: 734 181 857 E-mail: monteskolka@centrum-slunicko.cz

Proč pracuji s dětmi:

Děti mám moc ráda, vždy se jimi ráda obklopuji, jelikož každé dítě je originální a individuální. Děti jsou naše budoucnost a ráda se podílím na jejich výchově.

Co se mi líbí na Montessori:

Na Montessori se mi líbí, že dětem pomáháme zvládnout praktický život, jak věci fungují, počítat do nekonečna nebo rozumět řadě věcem kolem sebe, ať je to vztah k živé či neživé přírodě, k výtvorům lidské práce nebo lidem samotným.

Oblíbený citát:

,,Největší odměnou je dětský úsměv.“

Záliby:

 

Volnočasové aktivity pro děti, kreativní činnost, jóga a kultura

Klára Rucká - chůva

Klára Rucká - chůva Vzdělání: SOŠMP Sociální péče Kurzy: Montessori pedagogika I, II a III - přirozené vzdělávání Chůva pro děti do zahájení školní docházky Telefon: 734 181 857 E-mail: monteskolka@centrum-slunicko.cz

Proč pracuji s dětmi:

Už od útlého věku jsem měla ráda děti. Jak jsem dospěla, uvědomila jsem si, že práce s dětmi, je přesně to, co chci dělat. Vždyť děti jsou naše budoucnost a investovat do budoucnosti se vyplatí. Obzvlášť, když vám dítě oplatí vaši péči tím nejlepším, co může dítě dát – upřímným úsměvem.

Co se mi líbí na Montessori:

Na Montessori se mi líbí přirozenost. Dítě není nuceno, aby se věnovalo věcem, o které se zrovna nezajímá. Může si přirozeně vybrat tu činnost, která podpoří jeho přirozený vývoj v oblasti, která ho právě baví. Je krásné pozorovat, jak se s věkem dítěte a jeho senzitivním cítěním mění zájmy dítěte.

Oblíbený citát:

Děti se mají vychovávat tak, aby se později nevlekly smutně životem a aby nenechaly všechny poklady a krásy světa shnít jen proto, že by k nim nenalezly klíč.“ (A. S. Exupéry)

Záliby: 

Zpěv, kreativní činnosti, práce na zahradě, čtení, volnočasové aktivity pro děti

Další, kteří se podílejí na chodu dětské skupiny

MBA. Kateřina Drongová MSc.

koordinátorka projektu

Mgr. Lenka Kalniková

ředitelka organizace