Děti potřebují čistý vzduch.K tomu si pomáháme 2 čističkami vzduchu umístěnými v herně a ložnici dětí.

Vstup a šatna

Naše dětská skupina má samostatný vstup a šatnu. Vstup je z ulice Jurkovičova, nejedná se o bezbariérové prostory. 

Umývárna a toalety

Dětem jsou k dispozici 4 umyvadla, 4 dětské toalety, nočníky a sprchový kout pro případ nehody :).

Třída

Třída je hlavní prostor, kde děti tráví čas. Prostory o výměře 72 m2 jsou přizpůsobeny tak, aby byly pro děti přehledné a dostupné. Děti mohou pro práci s pomůckami využít stolečky, nebo kobereček roztažený na zemi.

Ve třídě má každá věc své místo, pomůcky jsou tématicky rozděleny do jednotlivých oblastí: praktický život, smyslová výchova, matematika, jazyková výchova, kosmická výchova. 

Ložnice

Toto je místo na odpolední spánek pro všechny, kteří po vyčerpávajícím objevování  a zážitcích potřebují znovu načerpat síly. Každé dítě je jiné, některé neusne a jiné je těžké probudit. Po domluvě s rodiči mohou mít děti, které nespí, alternativní program.

Zahrada

Pobyt na zahradě je pravidelnou součástí našeho dne. Každý den s dětmi strávíme 2 hodiny venku, pokud není takové počasí a rozptylové podmínky, které zdraví velí raději zůstat vevnitř. Kromě zahrady, která je vždy zdrojem mnoha  různých dojmů, chodíme do parku Boženy Němcové za zvířátky, nebo se účastníme celoměstských tradičních akcí (např. vánoční trhy…).